2024
Grudzień
Premiera spektaklu "Królowa Śniegu"
Premiera spektaklu Królowa Śiegu
reżyseria: Małgorzat Pilczuk
muzyka: Magdalena Gorwa
Teatr Aczemu
Listopad
Premiera spektaklu "Maria Skłodowska-Curie w mowie obronnej"
Premiera spektaklu Maria Skłodowska-Curie w mowie obronnej
reżyseria: Mariusz Wójtowicz
muzyka: Magdalena Gorwa
Sala Teatru Laboratorium, Rynek-Ratusz 27, Wrocław
„Maria Skłodowska-Curie w mowie obronnej” to spektakl, w którym pracę i życie polskiej naukowczyni poznajemy z perspektywy jej córek – Ewy i Ireny. Trudności związane z codziennością i pracą przeplatają się z obowiązkami macierzyńskimi i nagrodami naukowymi. Bogata mozaika życia Marii Skłodowskiej-Curie ukazuje świat kierowany i dowodzony przez męskie wzorce, a co za tym idzie niesprawiedliwość w traktowaniu kobiet w świecie nauki. W spektaklu poznajemy Marię jako kobietę podejmującą wyzwania w świecie pełnym uprzedzeń.
Październik
Pokaz spektaklu "eSki", reż. Marty Wiśniewskiej w Chorzowie
Pokaz spektaklu eSki podczas Festiwalu X-lecia Teatru im. Stefana Batorego bliskie/dalekie
reżyseria: Marta Wiśniewska
muzyka: Magdalena Gorwa
Sztygarka, Chorzów
Głównym tematem spektaklu jest ciało w skoliozie. Scenariusz powstał na podstawie rozmów z kobietami posiadającymi skrzywienie boczne kręgosłupa, a także z innymi osobami, które również są pośrednio zaangażowane w ich terapię – z rodzicami, lekarzami, fizjoterapeutami.
Choć historie związane ze skoliozą bohaterek mają różne oblicza, tak samo jak różne są ich skrzywienia, można odnaleźć w ich opowieściach wspólne elementy. Dotyczą one zarówno procesów terapeutycznych, jak i odczuć i emocji związanych z doświadczaniem ciała w skoliozie. Garb noszony na plecach bohaterek to w spektaklu metafora ciężaru doświadczeń związanego z chorowaniem.
Choć słowa dotyczą konkretnie ciała w skoliozie, spektakl opowiada o ciele w ogóle – o uniwersalnej formie, w którą każdy i każda z nas jest „spakowany”, i z którą każdy i każda z nas musi się mierzyć, bez możliwości wyboru.
Wrzesień
Premiera spektaklu "Ja, Hamlet" w reżyserii Anny Wieczorek
27.09.2024

Premiera spektaklu Ja, Hamlet
reżyseria: Anna Wieczorek
muzyka: Magdalena Gorwa
Opolski Teatr Lalki i Aktora
Główny bohater dramatu Szekspira wraca do domu. Wraca do domu, w którym niby wszystko jest takie jak kiedyś, a jednak inne. Ojciec nie żyje. Matka wyszła za jego wuja, ukochana Ofelia – nie jest już tą samą Ofelią, którą pozostawił przed wyjazdem młody Hamlet. Jak gdyby tego było mało – Duch zmarłego ojca donosi o swoim morderstwie i domaga się zemsty. Przed młodym człowiekiem wracającym ze studiów w Wittenberdze, stawiane są kolejne zadania/role do wypełnienia. Albo pomści ojca – i stanie się mordercą – zaprzepaszczając tym samym wszystkie humanistyczne ideały, które wpojono mu w czasie studiów, albo stanie się potulną marionetką w rękach stryja.
Prawykonanie utworu na Międzynarodowym 67. Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień"
Prawykonanie utworu Cztery korzenie wszechrzeczy na zespół
Wykonawcy: European Workshop for Contemporary Music
Dyrygent: Rüdiger Bohn
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, Warszawa
Marzec
Premiera spektalu "Luna" w reż. Magdaleny Młynarczyk w Teatrze "Rabcio"
Premiera spektaklu Luna
reżyseria: Magdalena Młynarczyk
muzyka: Magdalena Gorwa
Teatr Lalek „Rabcio”, Rabka-Zdrój